Płyn do spryskiwaczy jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia współczesnych samochodów. Płyn może wydawać się niepozornym elementem, jednak bez jego wykorzystania trudno mówić o poprawnym działaniu pojazdu, szczególnie zimą. Problem pojawia się jednak w przypadku konieczności wyboru – nie zawsze wiadomo przecież, który produkt jest szczególnie warty uwagi. Jaki płyn do spryskiwaczy wybrać, aby cieszyć się jego świetnym działaniem w każdych warunkach?

Płyn do spryskiwaczy – czym się charakteryzuje?

Wiele jest specjalistycznych produktów, które można wykorzystać we współczesnych autach. Ich zastosowanie jest niezbędne do tego, aby pojazd działał prawidłowo. Jednym z takich akcesoriów jest właśnie płyn do spryskiwaczy. Czym on jest? Oczywiście konieczność jego wykorzystania nie ulega wątpliwości, jednak nie każdy kierowca wie dokładnie, czym charakteryzuje się tego typu specyfik. Jest to szczególnie ważna wiedza, jeśli chodzi o to, jaki płyn do spryskiwaczy wybrać. Bez odpowiedniej wiedzy na temat tych produktów nie da się dokonać właściwego wyboru.

Płyn do spryskiwaczy jest szczególną mieszaniną chemicznych związków, dostosowanych w taki sposób, aby możliwe było wypełnianie określonych funkcji, jak należy. W skład dobrze przygotowanego płynu do spryskiwaczy wchodzą związki takiej jak alkohol etylowy, gliceryna, a także glikol etylenowy. W składzie nie brakuje także środków powierzchniowo czynnych. Aby z płynu do spryskiwaczy można było korzystać samodzielnie, konieczne jest także zastosowanie dodatkowych kompozycji zapachowych, dzięki którym drażniące związki chemiczne nie będą tak wyczuwalne. Dodatkiem są także barwniki, pozwalające jasno zasygnalizować, że płyn nie nadaje się do spożycia.

Jaki płyn do spryskiwaczy będzie najlepszy?

Mimo że co do zasady każdy płyn do spryskiwaczy powinien być podobny, rzeczywistość często wygląda zupełnie inaczej. Słabej jakości produkty mają w składzie związki, które nie powinny się tam znaleźć. Dzieje się tak z powodu próby ograniczenia kosztów przed producentów. Warto jednak pamiętać, że niesprawdzone produkty mogą wyrządzić szkodę podzespołom pojazdu.

Jaki płyn do spryskiwaczy warto więc wykorzystywać na co dzień? Na letnie miesiące idealny będzie płyn FROX, którego kompozycja została skompletowana specjalnie tak, aby odpowiadał on potrzebom auta w lecie. Kiedy temperatura na zewnątrz jest wyższa, płyn FROX w wersji letniej pokazuje swoją zdolność do perfekcyjnego usuwania zabrudzeń z kurzu, a także owadów.

Jaki płyn do spryskiwaczy zimowy?

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku konieczności wyboru wersji zimowej. Kwestia tego, jaki płyn do spryskiwaczy zimowy będzie najlepszy, również jest wyjątkowo istotna po spadku temperatur. Płyn FROX zimowy to idealna propozycja nawet dla najbardziej wymagających kierowców. Płyn pozostaje w pełni odporny na temperatury nawet do -22 stopni, co sprawia, że nie musisz obawiać się gwałtownego ochłodzenia. Odpowiednio dobrany płyn do spryskiwaczy bez alkoholi w wersji zimowej z pewnością sprosta temu zadaniu.